T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami to ogólnopolska akcja społeczna, dzięki, której każda aktywna sportowo osoba może zamienić pokonane przez siebie kilometry na wsparcie finansowe dla niepełnosprawnych dzieci.

CZYM JEST AKCJA POMOC MIERZONA KILOMETRAMI?

T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami to ogólnopolska akcja społeczna, dzięki, której każda aktywna sportowo osoba może zamienić pokonane przez siebie kilometry na wsparcie finansowe dla niepełnosprawnych dzieci.

KTO ORAGNIZUJE AKCJĘ?

Organizatorem akcji Pomoc Mierzona Kilometrami jest T-Mobile Polska S.A., operator sieci T-Mobile.

NA CZYM POLEGA AKCJA?

Do akcji T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami może dołączyć każda osoba, która poprzez swoją aktywność sportową chciałabym wesprzeć niepełnosprawne dzieci. Jak to zrobić? Bardzo prosto!

Wystarczy na swój telefon pobrać darmową aplikację Endomondo Sports Tracker, wybrać jedną z aktywności podlegających pod akcję (bieganie,  biegi terenowe, bieg na orientację, canicross, chodzenie, nordic walking, piesze wycieczki, hulajnoga, jazda na deskorolce,  jazda na rolkach, jazda na rowerze, kolarstwo, kolarstwo górskie, pływanie, sport na wózku) i rozpocząć zbieranie kilometrów!

Na koniec wszystkie zebrane kilometry T-Mobile Polska zamieni na wsparcie finansowe dla Fundacji TVN Nie Jesteś Sam – może to być nawet milion złotych!

DLACZEGO WARTO DOŁĄCZYĆ DO AKCJI?

T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami to inicjatywa, która łączy wszystkie aktywne osoby w realizacji szczytnego celu. Tutaj każdy kilometr ma znaczenie. Wystarczy być aktywnym aby pomagać!

KTO JEST PARTMEREM AKCJI?

Partnerami akcji są: Endomondo Sports Tracker, Radio Muzyka Fakty Sp. z o.o., TVN oraz Grupa Onet-RAS Polska, właściciel portalu Onet

KTO BĘDZIE BENEFICJENTEM AKCJI? KOMU ZOSTANĄ PRZEKAZANE ZEBRANE PIENIĄDZE?

Zebrane pieniądze zostaną przekazane podopiecznym Fundacji TVN Nie Jesteś Sam – dzieciom, które pomimo niepełnosprawności chcą wrócić do aktywności fizycznej.

JAKA KWOTA ZOSTANIE PRZEKAZANA?

Kwota dotacji na Fundację TVN Nie Jesteś Sam zależna jest od liczby przebytych kilometrów – im bardziej będziemy aktywni, tym kwota będzie wyższa i może wynieść nawet milion złotych.

OD KIEDY TRWA AKCJA?

Akcja rozpocznie się 24 czerwca 2018 i potrwa do 30 września 2018 roku.

CZY AKCJA PODZIELONA JEST NA ETAPY?

Akcja składa się z 7 etapów. W czasie każdego etapu określane są nowe wyzwania tj. liczba kilometrów, jaką w ustalonym czasie powinni pokonać w uczestnicy akcji oraz kwota jaką Organizator przekaże na Fundację TVN Nie Jesteś Sam za sprostanie wyzwaniom. Liczba przebytych kilometrów sumuje się od początku do końca akcji, więc komunikujemy kolejne progi do przekroczenia.

a)     etap I –  początek: 24 czerwca 2018 roku godzina 00:00:01 - koniec: 07 lipca 2018  roku godzina 23:59:59,

b)    etap II – początek: 08 lipca 2018 roku godzina 00:00:01 - koniec: 21 lipca 2018 roku godzina 23:59:59,

c)     etap III - początek: 22 lipca  2018 roku godzina 00:00:01 - koniec: 04 sierpnia 2018  roku godzina 23:59:59,

d)    etap IV - początek: 05 sierpnia 2018  roku godzina 00:00:01 - koniec: 18 sierpnia 2018 roku godzina 23:59:59,

e)     etap V -  początek: 19 sierpnia 2018 oku godzina 00:00:01 - koniec: 1 września 2018 roku godzina 23:59:59,

f)     etap VI -  początek: 02 września 2018 oku godzina 00:00:01 - koniec: 15 września 2018 roku godzina 23:59:59,

e)     etap VII -  początek: 16 września 2018 oku godzina 00:00:01 - koniec: 30 września 2018 roku godzina 23:59:59.

CZY WIEM, ILE PIENIĘDZY ZBIORĘ ZA KONKRETNY DYSTANS?

Każdy kilometr ma znaczenie, jednak liczy się wspólne osiągnięcie celu tj. pokonanie przez wszystkie osoby biorące udział w akcji określonej na każdym etapie ilości kilometrów. Pojedyncze kilometry nie przekładają się bezpośrednio na przekazywaną kwotę.

JAK SPRAWDZIĆ CZY WYZWANIE ETAPU JEST JUŻ ZREALIZOWANE?

1. Na stronie akcji www.kilometrami.pl

2. Poprzez Facebook.com oraz www.Instagram.com na profilu akcji Pomoc Mierzona Kilometrami

3. W aplikacji Endomondo Sports Tracker - w menu Rywalizacje/ Challenge: Pomoc Mierzona Kilometrami

4. Na stronie www.endomondo.com, po zalogowaniu – w menu Rywalizacje/ Challenge możemy sprawdzić aktualny status, wybierając: Pomoc Mierzona Kilometrami

KTO MOŻE UCZESTNICZYĆ W AKCJI?

Uczestnikiem akcji może być każda osoba fizyczna powyżej 13 roku życia, która zaakceptowała regulamin, dysponuje aparatem telefonicznym z zainstalowaną aplikacją Endomondo Sports Tracker, dokonała rejestracji na stronie internetowej aplikacji: www.endomondo.com/signup oraz przyłączyła się do Rywalizacji/ Challenge: Pomoc Mierzona Kilometrami.

CZY TRZEBA BYĆ KLIENTEM T-MOBILE, ABY PRZYSTĄPIĆ DO AKCJI?

Nie, akcja nie jest ograniczona do klientów T-Mobile, mogą w niej brać udział wszyscy posiadacze telefonów komórkowych z zainstalowaną aplikacją Endomondo Sports Tracker, niezależnie od tego z usług którego operatora korzystają.

W JAKI SPOSÓB MOŻNA WŁĄCZYĆ SIĘ DO AKCJI?

- Pierwszym krokiem jest zainstalowanie w swoim telefonie aplikacji Endomondo Sports Tracker, która będzie mierzyć pokonane kilometry.

- Drugi krok to uruchomienie aplikacji (konieczne będzie zarejestrowanie się w celu stworzenia profilu użytkownika) i dołączenie do Rywalizacji/ Challenge: Pomoc Mierzona Kilometrami. Opcja ta dostępna jest w aplikacji na system Android, iOS. W przypadku wersji aplikacji, w której nie ma opcji ‘Rywalizacje/ Challenge’, można dołączyć do Pomoc Mierzona Kilometrami logując się na stronie www.endomondo.com. Z funkcjami Endomondo Sports Tracker na poszczególnych systemach można zapoznać się na stronie www.endomondo.com/features

- Trzeci krok to uruchomienie aplikacji lub urządzenia kompatybilnego z aplikacją Endomondo (lista dostępna na stronie https://www.endomondo.com/features ) w czasie spaceru lub biegu lub jazdy na rowerze, jazdy na dyskorolce, na rolkach, pływania lub podczas aktywności na wózku inwalidzkim – dystans, jaki wtedy zliczy aplikacja Endomondo Sports Tracker zostanie dodany do całkowitego dystansu pokonanego przez uczestników akcji.

JAKI TELEFON TRZEBA MIEĆ, ABY MÓC PRZYSTĄPIĆ DO AKCJI?

Przystąpienie do akcji wymaga zainstalowania aplikacji Endomondo Sports Tracker, która zliczać będzie przebyte kilometry. Aplikacja dostępna jest na telefony komórkowe pracujące w systemie Android, iOS, Nokia, Windows Phone. Pełna lista modeli telefonów znajduje się na http://www.endomondo.com/features/

Warunkiem koniecznym do prawidłowego działania aplikacji Endomondo Sports Tracker jest włączony odbiornik GPS w telefonie – tylko w ten sposób aplikacja może mierzyć przebyty dystans.

Akceptowane są również wszystkie treningi/aktywności zapisane przy pomocy urządzenia wyposażonego w GPS, m.in. smartfon i zegarek.

SKĄD MOŻNA POBRAĆ APLIKACJĘ ENDOMONDO SPORTS TRACKER?

Aplikację można pobrać z odpowiedniego ‘sklepu z aplikacjami’, zależnie od telefonu: dla telefonów z systemem Android jest to ‘sklep Play’, dla telefonów iPhone ‘AppStore’, dla telefonów Windows Phone jest to ‘Windows Marketplace’, dla telefonów Nokia jest to ‘Ovi Store’. Szukając aplikacji w sklepie z aplikacjami wpisz ‘Endomondo Sports Tracker’.

CZY POBIERANIE I KORZYSTANIE Z APLIKACJI ENDOMONDO SPORTS TRACKER JEST ODPŁATNE?

Aplikacja Endomondo Sports Tracker jest bezpłatna (płatna wersja aplikacji z dodatkowymi funkcjami dostępna jest dla zaawansowanych użytkowników pod nazwą ‘Endomondo Sports Tracker PRO’). Pobranie aplikacji wiąże się z opłatą za przesył danych zgodny w taryfą operatora, jeśli pobieramy aplikację przez sieć komórkową. Jeśli telefon podłączymy do sieci Wi-Fi lub zainstalujemy aplikację przez podłączenie telefonu do komputera z internetem, pobranie aplikacji nie będzie kosztować nic.

W czasie korzystania z aplikacji Endomondo Sports Tracker przesyłane są także pewne dane (m.in. w celu wczytywania mapy, statystyk, wiadomości od znajomych), co może wiązać się z kosztami przesyłu danych według taryfy Twojego operatora. Jeśli chcesz mieć pewność, że w czasie działania aplikacji Endomondo Sports Tracker żadne dane nie będą przesyłane, wyłącz przesył danych w telefonie na czas korzystania z tej aplikacji. Pamiętaj jednak, że musisz potem uruchomić aplikację w czasie, gdy telefon jest podłączony do internetu (np. przez sieć WiFi), aby Twoje dane o aktywności fizycznej zostały wysłane do Endomondo Sports Tracker i zliczone w ramach akcji!

O CZYM TRZEBA JESZCZE PAMIĘTAĆ, ABY KILOMETRY POKONANE PRZY WŁĄCZONEJ APLIKACJI ENDOMONDO SPORTS TRACKER WLICZAŁY SIĘ DO AKCJI?

W akcji zliczamy kilometry pokonane przez osoby, które wybrały w aplikacji Endomondo Sports Tracker jedną z poniższych aktywności: wędrowanie, chodzenie, fitness walking, bieganie, jazda na rowerze, hulajnoga, deskorolka, canicross, kolarstwo, kolarstwo górskie, jazda na rolkach, jazda na wózku inwalidzkim.

Zliczamy tylko kilometry pokonane przez osoby, które przy rejestracji podały jako swój kraj Polskę – niezależnie, czy potem kilometry były pokonywane na terenie Polski, czy za granicą.

MAM PROBLEM Z APLIKACJĄ ENDOMONDO SPORTS TRACKER – GDZIE SZUKAĆ POMOCY?

Podstawową pomoc w ramach pobrania i obsługi aplikacji Endomondo Sports Tracker można uzyskać w wybranych salonach T-Mobile. W internecie pomoc dotycząca korzystania z aplikacji Endomondo Sports Tracker (w języku angielskim) znajduje się na stronie www.endomondo.com/help

KONTAKT

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o akcji Pomoc Mierzona Kilometrami napisz na adres: pomocmierzonakilometrami@onet.pl