Tegoroczna akcja jest już szóstą edycją charytatywnej inicjatywy, która łączy Polaków uprawiających różne aktywności sportowe. W ubiegłym roku udało nam się wspólnie uzbierać ponad 140 milionów kilometrów, a na konto potrzebujących dzieci trafił już kolejny milion złotych.

W 2017 roku akcja T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami wystartowała 24 czerwca. Od tego dnia 1 390 640 osób brało czynny udział w akcji i dokładało swoją cegiełkę w ramach realizacji celu. Przez trzy miesiące Polacy używali aplikacji Endomondo z rywalizacją Pomoc Mierzona Kilometrami podczas uprawiania rożnych aktywności sportowych. Wśród dyscyplin znalazły się wędrowanie, chodzenie, fitness walking, bieganie, jazda na rowerze, hulajnoga, deskorolka, canicross, kolarstwo, kolarstwo górskie, jazda na rolkach i jazda na wózku inwalidzkim.

Gdy akcja T-Mobile startowała w 2013 roku, ostatecznym rezultatem było 40 000 000 kilometrów uzbieranych przez aktywnych uczestników akcji. Pięć lat później, podczas ostatniej edycji wynik ten został powiększony o ponad 200 procent. Ostateczny rezultat w 2017 roku to 140 124 552 kilometry. Dzięki waszemu zapałowi do uprawiania sportu i pomagania potrzebującym, udało nam się zrealizować wyznaczony cel i podczas finału akcji 24 września mogliśmy przekazać na konto podopiecznych z Fundacji TVN Nie Jesteś Sam milion złotych. Pieniądze trafiły do potrzebujących dzieci, które dzięki nim otrzymały protezy, wózki inwalidzkie, zostały im także sfinansowane turnusy rehabilitacyjne oraz leczenie. Realna pomoc była możliwa dlatego, że wszyscy zjednoczyliśmy się w tym samym szczytnym celu.

W 2018 roku startuje szósta już edycja akcji T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami. Teraz też uprawianie sportu może przełożyć się na poprawę jakości życia dzieci, które potrzebują pomocy. Jeśli chcecie wziąć udział w naszej akcji i pomóc, musicie tylko posiadać smartfon z dostępem do internetu oraz chęci. Aktywne uczestnictwo polega na uruchomieniu aplikacji Endomondo z rywalizacją "Pomoc Mierzona Kilometrami" i uprawianiu jednej z dostępnych dyscyplin sportowych. Im częściej i dłużej będziecie to robić, tym więcej kilometrów w puli będzie waszą zasługą.