1 września rozpoczął się piąty, finałowy etap tegorocznej edycji Pomocy Mierzonej Kilometrami. Jeszcze tylko przez trzy tygodnie uprawianie sportu jest – dosłownie – na wagę złota. Jeśli wspólnie uzbieramy odpowiednią liczbę kilometrów, dzieci z Fundacji TVN Nie Jesteś Sam dostaną milion złotych.

Od czerwca, kiedy wystartowała piąta edycja T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami, robicie wszystko, by udało nam się osiągnąć wspólny cel. Do tej pory każdy z etapów kończył się pełnym sukcesem – nie tylko bez trudu dobijaliśmy do wymaganej liczby kilometrów. Dzięki waszym wysiłkom wykraczaliśmy daleko poza narzucone cele! W efekcie na początku ostatniego, piątego etapu rywalizacji, zadanie jest już ułatwione. Do ostatecznego zwycięstwa, a więc miliona na koncie niepełnosprawnych dzieci z Fundacji TVN Nie Jesteś Sam potrzebujemy już tylko 27 000 000 kilometrów. Wydaje się, że to dużo? Nie przy waszej ogromnej motywacji! My wiemy, że zrobicie wszystko, żeby nam się udało.

Wsiadajcie na rower, idźcie pobiegać, pojeździć na hulajnodze lub desce, spacerujcie, uprawiajcie canicross ze swoim psem. Nie zapomnijcie tylko, żeby uruchomić na swoim smartfonie Endomondo i wybrać rywalizację „Pomoc Mierzona Kilometrami”. Wtedy każda odległość, którą uda wam się pokonać zostanie doliczona do naszej puli.

Dlaczego tak ważne jest, żeby nam się udało? To proste – bo wszyscy chcemy pomagać. A dzięki Pomocy Mierzonej Kilometrami możecie to zrobić w prosty sposób, a więc uprawiając sport. W ten sposób dbacie o własne zdrowie, ale i o lepsze jutro dla niepełnosprawnych dzieci z Fundacji TVN Nie Jesteś Sam. Za milion, który mamy nadzieję przekazać im na zakończenie akcji dostaną one protezy, wózki inwalidzkie, będą mogły pozwolić sobie na rehabilitacje. Ich życie może dzięki temu stać się o wiele prostsze. Dlatego walczymy do końca. Do dzieła!