Już 24 czerwca Polacy rozpoczną wspólne zbieranie kilometrów, które zamienione przez T-Mobile Polska na pieniądze trafią do podopiecznych fundacji TVN „Nie jesteś sam”. W tym roku gramy już o 6. milion, który przeznaczony zostanie na rehabilitację niepełnosprawnych ruchowo dzieci.

Startuje szósta edycja ogólnopolskiej akcji T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami. W tym roku  towarzyszy jej hasło: Każdy kilometr ma znaczenie. O tym ile treści kryje się w tych czterech słowach najlepiej wiedzą niepełnosprawne dzieci i ich opiekunowie, dla których wielokrotnie miarą sukcesu jest nie kilometr, a samodzielnie wykonany krok. W wielu przypadkach ten pierwszy krok poprzedza rehabilitacja, liczona w tygodniach, miesiącach a nawet latach. I to dla tych właśnie potrzebujących dzieci nadzieję niosą wszystkie osoby, które włączają się w akcję T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami. Dotychczas dzięki nim pomoc otrzymało ponad 1 400 dzieci. Pieniądze przekazane przez T-Mobile Polska przeznaczone zostały, m.in. na rehabilitację i zakup wózków inwalidzkich. Poza tym 1 000 000 złotych  przekazany został na dofinansowanie budowy Kliniki Rehabilitacji przy Instytucie Matki i Dziecka w Łodzi.

Wsparcie, które dzięki akcji otrzymały osoby indywidulane oraz instytucje jest zasługą ludzi, którzy od sześciu lat tworzą wokół akcji najbardziej zaangażowaną, aktywną społeczność w Polsce. Ale odpowiada ono zaledwie na część potrzeb. Nadzieję dla kolejnych potrzebujących pomocy dzieci niesie 6. edycja akcji T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami. Dla nich każdy kilometr pokonany przez uczestników akcji to krok do lepszego życia.

Zasady udziału w akcji są niezmienne. Uczestniczyć w niej może każdy, kto ceni ruch na świeżym powietrzu, jest posiadaczem smartfona i ma aktywną aplikację Endomondo, w której dołączy do rywalizacji Pomoc Mierzona Kilometrami. Oczywiście warunkiem niezbędnym jest pozytywna energia i chęć pomagania innym.

Akcja podzielona będzie na 7 etapów. W każdym z nich przed uczestnikami postawione zostanie „kilometrowe zadanie”. Wyniki poszczególnych etapów zostaną zsumowane i zamienione na pieniądze. Ostateczny wynik akcji będzie zatem sumą kilometrów pokonanych przez wszystkich uczestników, niezależenie od rodzaju aktywności fizycznej.

A ponieważ wachlarz klasyfikowanych dyscyplin jest niezwykle szeroki, pomagać może każdy. W szóstej edycji, po raz pierwszy, będzie to możliwe również podczas pływania (open water), które obok biegów, canicrossu (bieganie z psem), jazdy na hulajnodze, rowerze, rolkach i deskorolce, jeździe na wózku, kolarstwa, nordic-walking i chodzenia, pojawiło się wśród klasyfikowanych dyscyplin.

T-Mobile Pomoc Mierzona kilometrami to akcja niezwykła. Jej prosty mechanizm sprawia, że pomagać może każdy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania oraz rodzaju uprawianej aktywności fizycznej. Jedynym warunkiem włączenia się w nią, poza oczywiście chęcią pomagania, jest smartfon i bezpłatna aplikacja Endomonodo. To zaś sprawia, że akcja ma charakter uniwersalny, a efektem tego jest stale powiększająca się społeczność ludzi niosących pomoc – mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej T-Mobile Polska. Ale nasza akcja to również doskonały przykład tego, że nowoczesne technologie, które towarzyszą nam niemal codziennie, wykorzystywane w mądry sposób mogą ułatwiać życie nam, a równocześnie przyczyniać się do tego, że ułatwiamy życie innym – dodaje Małgorzata Rybak-Dowżyk.

Podczas szóstej edycji akcji T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami, podobnie jak w latach poprzednich, do wspólnego zbierania kilometrów, a tym samym pomagania, uczestników będą zachęcali liczni Ambasadorowie. Wśród nich zaś znajdą się wybitni sportowcy: Robert Korzeniowski, Rafał Wilk, Maja Włoszczowska, Zbigniew Bródka, Aleksandra Goss, Monika Pyrek i Adriana Pałka oraz dziennikarze i artyści - Monika Kuszyńska, Anna Dec i Beata Sadowska. Po raz pierwszy do grona Ambasadorów dołączyła Iwona Cichosz – niesłysząca aktora, zdobywczyni tytułu Miss Świata Głuchych 2016.

Każdy może pomagać!

Zasady włączenia się w akcję są proste i niezmienne – po pobraniu darmowej aplikacji Endomondo i dołączeniu do rywalizacji „Pomoc Mierzona Kilometrami” wystarczy wybrać jedną z aktywności klasyfikowanej w akcji i rejestrować każdy swój trening.

Bieżące informacje oraz aktualny licznik można sprawdzić na stronie www.kilometrami.pl, oficjalnym profilu na Facebooku oraz profilu na Instagramie. Oficjalnymi hasztagami są #pomocmierzonakilometrami, #tmobile.

Partnerami akcji są: Telewizja TVN, Radio RMF FM, Grupa Onet-RAS Polska, właściciel portalu Onet oraz  Endomondo.