W tegorocznej akcji T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami do rywalizacji dodajemy nowy sport – pływanie. Oznacza to, że będziecie mogli wybierać aż spośród 13 różnych dyscyplin. Cel jest jeden: szósty już milion dla dzieci z Fundacji TVN Nie Jesteś Sam.

T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami to cykliczna, ogólnopolska akcja, dzięki której możliwe jest połączenie działań charytatywnych ze zdrowym stylem życia. Od sześciu lat Polacy instalują na swoim smartfonie aplikację Endomondo, w zakładce Rywalizacja wybierają Pomoc Mierzoną Kilometrami i uprawiają sport w szczytnym celu. W ten sposób zbiera się bowiem wirtualne kilometry, które wliczają się do ogólnej puli. Od czerwca do września, gdy trwa akcja, ustalane są kolejne cele do zrealizowania. Jeśli uda się zebrać odpowiednią liczbę kilometrów, do puli trafiają kolejne kwoty zebranych pieniędzy. Końcowa suma to nawet milion złotych! Pieniądze te wydane zostaną na zakup profesjonalnego sprzętu, wózków inwalidzkich, protez oraz na sfinansowanie leczenia i rehabilitacji.

W tym roku poszerza się zakres dyscyplin sportowych, które wliczają się do rywalizacji. Możecie wybierać spośród poniższej listy aktywności: pływanie, wędrowanie, chodzenie, fitness walking, bieganie, jazda na rowerze, hulajnoga, deskorolka, canicross, kolarstwo, kolarstwo górskie, jazda na rolkach, jazda na wózku inwalidzkim. Nie musicie zamykać się na jedną dyscyplinę. Kilometry można zbierać spacerując po mieście, wchodząc na szczyt góry czy przemieszczając się na dwóch kółkach. Ważne jest tylko to, by było ich jak najwięcej. W ubiegłym roku zamknęliśmy licznik z wynikiem ponad 140 milionów kilometrów! Czy w tym roku uda się pobić rekord?