W poniedziałek 1 sierpnia wystartował kolejny „odcinek” T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami, który potrwa do ostatniego dnia miesiąca. Przed nami duże wyzwanie - musimy uzbierać  110 000 000 kilometrów w puli. Do tej pory wszyscy walczyliśmy tak wytrwale, że nie było problemów z realizacją. A jak będzie teraz?

Żadne cele nie są za wysokie, jeśli w grę wchodzi możliwość pomocy tym, którzy naprawdę tego potrzebują, czyli niepełnosprawnym dzieciom z Fundacji TVN Nie Jesteś Sam. Pieniądze uzbierane na ich rzecz pozwalają na zakup wózków inwalidzkich, protez umożliwiających poruszanie się, finansowanie niezbędnych rehabilitacji i kosztownego leczenia. To wysokie kwoty, których rodzice dzieci po prostu nie mają. Wasza pomoc sprawia, że podopieczni Fundacji otrzymują szansę na normalne życie.

Żeby pomóc dzieciom z Fundacji, od pięciu lat organizujemy akcję zbierania kilometrów. Każdy, kto podczas uprawiania sportu uruchamia aplikację Endomondo i klika w rywalizację Pomoc Mierzona Kilometrami, dokłada swoją cegiełkę do realizacji celu. Akcja podzielona jest na etapy, na każdym z nich musimy uzbierać odpowiednią liczbę kilometrów. Wtedy na konto Fundacji trafia mniejsza suma. Oznacza to, że nawet jeśli nie udałoby się zrealizować globalnego celu, dzieci i tak otrzymają pomoc pieniężną – niższą niż zakładana, ale nadal wysoką. Jeśli uda się pomyślnie zakończyć czwarty etap, konto Fundacji powiększy się o 250 000 złotych.

Co trzeba zrobić, by się udało? Do ostatniego dnia sierpnia musimy wspólnie uzbierać 110 000 000 kilometrów. Aktualnie mamy ich 64 000 000, a miesiąc dopiero się rozpoczął, więc cel jest w zasięgu ręki. Teraz wszystko zależy od nas i od was – od każdego, kto posiada smartfona i potrafi zmobilizować się do uprawiania sportu dla dobra dzieci. Możecie wybrać jedną z wielu dyscyplin – spacery, biegi, jazdę na rowerze, rolkach, desce, hulajnodze czy wózku inwalidzkim. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli więc jeszcze tego nie zrobiliście, już dziś zainstalujcie na telefonie aplikację Endomondo, wybierzcie rywalizację „Pomoc Mierzona Kilometrami” i pamiętajcie, by włączyć program za każdym razem, kiedy idziecie poćwiczyć. Wszyscy walczymy w słusznym celu, każda osoba biorąca udział w akcji ma znaczenie i dokłada swoją cegiełkę. Nawet jeśli nie uprawiacie sportu wyczynowo i nie jesteście w stanie bić rekordów, jesteście w akcji potrzebni. Razem robimy wielką różnicę.

Czwarty etap kończy się tuż przed północą 31 sierpnia. Walczymy!