W 2016 roku dzięki organizowanej przez T-Mobile akcji Pomoc Mierzona Kilometrami do dzieciaków z Fundacji TVN Nie Jesteś Sam trafił aż milion złotych. A wszystko za sprawą was i waszej miłości do sportu!

Zasady akcji Pomoc Mierzona Kilometrami są proste. Wystarczy tylko zainstalować na swoim smartfonie aplikację Endomondo, dołączyć do wyzwania PMK i włączać ją za każdym razem, gdy uprawia się jedną dyscyplin uwzględnionych w wydarzeniu. Wszystkie kilometry uzbierane w ten sposób przez uczestników są ze sobą sumowane i dodawane do ogólnopolskiej puli. Zebranie określonej liczby kilometrów skutkuje przekazaniem na konto fundacji kolejnych pieniędzy.

W zeszłym roku Pomoc Mierzona Kilometrami odbywała się po raz czwarty i zrobiliście wszystko, by cel został osiągnięty. Między 19 czerwca a 25 września 2016 roku konsekwentnie walczyliście o wyrobienie "normy". W akcji brało udział prawie milion aktywnych uczestników (a dokładnie 997 394). Przeważali mężczyźni, ale nieznacznie (54,04 proc. panów w stosunku do 45,96 proc. pań). Łącznie udało się uzbierać zawrotną kilometrów. Największe odległości udało wam się pokonać na rowerze – aż 98,5 mln kilometrów! Najaktywniejszemu rowerzyście udało się przejechać 15 748 km w ciągu zaledwie trzech miesięcy. Na drugim miejscu wśród najpopularniejszych dyscyplin znalazły się biegi. Dzięki nim na liczniku PMK pojawiło się 25,4 mln kilometrów więcej (przyczynił się do tego rekordzista – przebiegł 2 374 km!). Dużą popularnością cieszyły się też piesze wędrówki. W ten sposób udało wam się uzbierać 12,6 mln kilometrów (w tym 3 556 km przez najaktywniejszą osobę). Wśród dyscyplin znalazła się też jazda na wózku inwalidzkim. Osoby niepełnosprawne także aktywnie zbierały kilomentry dla dzieciaków z fundacji. W ten sposób do puli wpadło kolejne 60 tysięcy km, w tym 1 779 dodanych przez jednego człowieka.

24 czerwca startuje tegoroczna, piąta już edycja Pomocy Mierzonej Kilometrami. Będziemy walczyć o jeszcze większą kwotę, która będzie mogła trafić do potrzebujących dzieci. Umożliwimy wam też zbieranie kilometrów w kilku nowych dyscyplinach sportowych. Bądźcie z nami od początku do końca. Sport jest wspaniały, a gdy wiąże się z charytatywnością, staje się aktywnością idealną. Bądźcie z nami dobrzy!